ЗАКОН УКРАЇНИ щодо протидії булінгу >>
Для тебе, першокурснику.
Перше вересня… Перші лекції… Перші викладачі… Ви прагнете стати професіоналом. А для цього спочатку треба стати студентом і навчитися організовувати власну навчально-професійну діяльність. Тобто навчитися правильно діяти на лекціях, практичних і семінарських заняттях, самостійно працювати з навчальною та науковою літературою, писати наукові тексти (реферати, курсові та дипломні роботи), удосконалювати свої здібності, розвивати пам’ять і волю, керувати своїми емоціями, вправлятися з конфліктними ситуаціями і багато іншого.
Перші два тижні навчання кожного семестру видаються більшості студентам- першокурсникам продовженням канікул. Є лише одна “неприємність” – треба відвідувати заняття в коледжі. Є й позитивна сторона цього. Ви зустрічаєтеся з друзями, дізнаєтеся про нове і цікаве, аде ніхто з викладачів, здебільшого, не запитує пройдений матеріал. Читаються лекції. Тому важливо навчитися тактовно поводити себе і продуктивно працювати на лекційних заняттях.
Час навчання – це цікава пора: з одного боку – нові враження, друзі, грандіозні плани на майбутнє, а з іншого – потреба пристосовуватися до нового оточення, умов навчання, правил проживання в гуртожитку. І щоб ваше пристосування до інших реалій пройшло швидше та без гострих переживань або стресів – ось декілька порад.
Правило1 - вироби звичку мислити позитивно.
Більше думай про те, що корисного може дати тобі навчання в коледжі: цікаву професію, престижну роботу, нові можливості реалізувати себе в житті. Що ще?… Тримай цей позитив постійно в пам'яті, щоб він як маяк не давав збитися тобі з обраного шляху. А кожен день починай з того, що навіть в дрібницях старайся знаходити щось приємне для себе. Це допоможе тобі підтримувати хороший настрій і легше долати життєві труднощі. Будь оптимістом і завжди сподівайся на краще – і тоді успіх у житті тобі забезпечений.
Пам’ятай, що не варто довіряти малознайомим людям, особливо тим, з якими знайомишся поза межами училища та гуртожитку, навіть якщо вони роблять тобі досить вигідні пропозиції. Бувають різні ситуації і ти можеш потрапити в досить незручне становище. Це варто завжди пам’ятати!
Правило 2 - намагайся вміло використовувати прийоми безконфліктної комунікації з педагогами, одногрупниками.
А для цього:
Стався до людей так, як би тобі хотілось, щоб вони ставилися до тебе. Якщо не можеш самотужки вирішити конфліктну ситуацію – звернись до педагогів, психолога.
Правило 3 - спробуй поводитись спокійно і будь наполегливим при вирішенні своїх питань.
Щоб виробити такий стиль поведінки, потрібно:
У різних ситуаціях частіше намагайся демонструвати впевнену поведінку, використовуючи такі її зовнішні ознаки, як:
Правило 4- формуй навички "нейтралізації" стресових станів.
Знай! Глибина переживання стресу і його негативні наслідки залежать не стільки від складності ситуації, скільки від твого ставлення до неї.
Щоб змінити сприйняття проблемної ситуації та відповідно відреагувати, дій так:
Перебування у стані постійного стресу може погіршити твоє самопочуття. Але у відповідальні моменти життя стрес може мобілізувати всі твої ресурси. Успішність твого навчання в коледжі може залежати від багатьох факторів, серед яких важливе місце займає твоя організованість та цілеспрямованість.
І важлива порада – вмій сприймати красу життя і цінуй, що маєш.
І хай тобі щастить, юний друже! А навчання в коледжі буде для тебе не тільки корисною, але й приємною справою.
А якщо тобі буде необхідна консультація чи просто корисна порада, звернись до викладачів, психолога, класного керівника, вихователя, які завжди тебе зрозуміють і допоможуть.
Інформація для батьків
Інформація для викладачів
Психолог.
При Рівненському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді функціонує спеціалізована інформаційно-довідкова, соціально-психологічна консультативна служба “Телефон Довіри”
ТЕЛЕФОН ДОВІРИ –анонімна, безкоштовна, конфіденційна, психологічна допомога та інформаційні консультації 62-06-06 067 762 06 06 066 969 77 10
Телефонуйте з 15:00 до 23:00 щодня, крім вихідних та святкових днів.